Aunman: Kontrolli vannitoamööbli niiskuskindlust enne selle ostmist

Vannitoamööbli materjalid muutuvad üha kaunimaks, ka kõige nõudlikum klient leiab sobiva pinnakatte ja värvi. Just seetõttu tuleb meile tihti viimasena meelde vannitoamööbli niiskuskindluse kontrollimine. Ent just sellest tuleb alustada, kui soovid, et mööbel peaks aastaid vastu – ja näeks ka kaunis välja.

Vannituba 1. Õigeid tehnoloogiaid kasutades püsib puit vannitoas ilusana aastaid.

Kõige enam levinud  materjali, mööbliplaadi viimistlus, on läinud üha kvaliteetsemaks. Enam ei ole valikus ainult akrüülvärvidega mööbliplaat, valik on läinud märksa laiemaks.

Aunmanist leiad üle 200 erineva materjalinäidise, millest nii mõnedki on Eestis ainulaadsed.

Olgu tegemist melamiini, täispuidu või metall-lakk kattega ustega  – värvi- ja mustrivalik on meeletu ning need materjalid taluvad üsna hästi ka veepritsmeid. Seega, kui kraanikausist või vannist (vannitoad kipuvad tihti pisikesed olema!) mõned veepritsmeid mööblile lendavad, ei ole see üldiselt suur probleem. Sest kaasaegsed värvid ja vaigud ei ole vastupidavad mitte ainult niiskusele, vaid tõrjuvad isegi sellist vastikut nähtust nagu hallitusseen.

Pur-Tech kantimistehnoloogia. Servade ühenduskohad on vaevu nähtavad ning justkui ühte sulanud.

Ent lood on hoopis teised, kui jõuame mööbliplaadi servadesse ja ühenduskohtadesse. Just need kohad (uste servad, karkassiplaatide ühendused, köögivalamu ümbrus) on kõige suuremad ohukohad, kus niiskus võib imbuda mööbliplaadi sisse. Ja siin on mööbliplaatide niiskustaluvus väga erinev. Näiteks MDF-plaat (Medium Density Fiber Board, kuivmeetodil auru abil pressitud plaat), mida mööblitööstuses palju kasutatakse, hakkab siis, kui niiskus plaadi sisse pääseb, kergesti punduma. Protsess hakkab eksponentsiaalselt kiirenema, sest mida rohem plaat pundub, seda rohkem niiskust plaadi sisse imbub.

Seepärast soovitame küsida müüjailt sertifikaati, mis näitab, millist tüüpi plaadist on mööbel tehtud ning millist tehnoloogiat kasutab tootja mööbliplaadi servade niiskuskindluse tagamiseks. Nendest tehnoloogiastest on tõhusaim PUR-liimi kasutamine. Just PUR-tehnoloogia on kasutusel ka Aunmanis. Kõik mööblidetailid kanditakse PUR-tehnoloogia abil  ning need saavutavad täieliku kuuma -ja veekindluse. Samuti on oluline veenduda, et kanditud oleks kõik mööblidetailid ümberringi ning see kehtib ka nähtamatute servade puhul. Kui tootja kandib kvaliteetse tehnoloogiaga kuid jätab nähtamatud servad kantimata, ei ole sellest paraku niiskuskindluse loomisel suurt kasu.

Enne uue tehnoloogia kasutuselevõttu tegi Aunman katse, kus hoidis PUR-tehnoloogia abil igast servast kanditud mööbliplaadi tükki 1 nädalal akvaariumivees ning mööbliplaat pidas vees vapralt vastu. 

Vannituba 2.

 

Oled unistuste mööbli otsinguil? Kirjuta meile info@aunman.ee, et Sinu ideest saaks teos!