Reklaamiguru Joel Volkov: Mis muudab hea köögimööbli suurepäraseks?

Mis juhtub, kui uut köögimööblit hakkavad plaanima arhitekti haridusega reklaamifirma omanik ja kõva kogemusega projektijuht? Joel ja Anneli Volkovi kodus oli tulemuseks mitte ainult ilus, vaid ka haruldaste lahendustega kompleksne tervik. 

Ei mingit kahtlust. Pärast mitut-teist Kivimäe kodus elatud aastat olid mõned asjad Joeli ja Annelit nõnda palju häirima hakanud, et kaaluti koguni uue kodu ostmist. Aknad lasid läbi külma ja automüra, trepp nagises ning hämarus, mis kunagi väga trendikas wenge-stiilis köögis ja elutoas valitses, oli lihtsalt ära tüüdanud.

Samal ajal oli see funk-stiilis Nõmme maja ju päris mõnus koht elamiseks. Seetõttu otsustasidki Joel ja Anneli anda oma kodule veel ühe võimaluse ning muuta kõike seda, mis aja jooksul häirima oli hakanud.

Uued aknad ja trepi pani ehitaja ilma pikema jututa paika. Elektrisüsteemi, põrandate ja seinaviimistluse vahetus polnud ka teab mis raketiteadus. Omavahel ühendatud köögi ja elutoa mööblist kujunes aga suurprojekt, mis kestis terve aasta, alates ideede kogumisest kuni paigalduseni. Ideede kogumise käigus uuriti läbi vist kogu Instagram, teemakohased veebilehed ja sadu ajakirju. Valmis mustmiljon visandit, üks keerulisem kui teine. 

Mööbel valmis siinsamas Eestis, premium-köögimööbli tootja Aunmani tehases Viljandis. Ettevõtte jaoks oli tegemist kõva õppetunniga, sest mõnda lahendust kasutati Eestis esmakordselt, mõni oli uudne kogu maailmas. Ka ei olnud tegemist pelgalt tavapärase köögi, vaid kogu ühise eluruumi terviklahendusega. Vale oleks öelda, et kogu protsess tõrgeteta kulges: ühel hetkel olid poolte nägemused nii erinevad, et koostöö oleks peaaegu katki jäänud. Mõlemad pooled suutsid leida siiski kompromissi ja olukorrast kenasti välja tulla.

Tulemus – ühelt poolt sai Aunman tänu sellele esimesele projektile kõva kogemuse, mis aitas parandada nii tootmise kui klienditeeninduse korraldust. Joeli ja Anneli kodus aga valmis disainer Irene Pressi kavandite järgi köök, mis ei ole mitte ainult elegantne ja ilus, vaid nii materjalide kui tehnoloogia poolest kui mitte Eesti kõige modernsem, siis üks kõige modernsemaid mööbli erilahendusi küll.

 

Foto: Sergei Zjuganov

**

Mis siis teeb ühe köögimööbli eriliseks?

 

Laskuvad köögikapid
Ülemiste köögikappide puhul kasutati kvaliteetset Blumi furnituuritootja liftisüsteemi, tänu millele „sõidab“  ülemiste kappide sisu allapoole. See hoiab ära igakordse tüütu taburetile ronimise, kui on ülemistelt kapiriiulilt on vaja midagi võtta.

Foto: Sergei Zjuganov

 

Soklitrepp
Soklitrepp teeb samuti ülemiste köögikappide kasutamise märksa mugavamaks. Kapi all asub väike treppredel, mida saab vajadusel välja tõmmata.

 

Mõõdud: standardi  loob igaüks ise
Kui tavaliselt on ülemiste köögikappide sügavus 40 cm ja alumistel 60 cm, siis Joeli ja Anneli kodus on ülemise kapirea sügavus 50 cm, alumisel 80 cm. Ühelt poolt on selliste kappide mahutavus oluliselt suurem, teisalt sobisid sellised mõõdud ruumi suurusega.

Foto: Sergei Zjuganov

 

Pliit, kus kubu peitub plaadi sisse
Esmakordselt Eestis integreeriti mööbli sisse Novy uusim Panorama induktsioonpliit. Köögikubu ei ole sel pliidil mitte nagu tavaliselt pliidi kohal (kuhu tihti kiputakse pead ära lööma), vaid pliidiplaadi sees. See Red Dot’i disainiauhinnaga tunnustatud lahendus sõidab pliidi seest välja siis kui vaja. See pole mitte ainult ilus, vaid ka praktiline – aur ja ving ei jõua levima hakatagi – see tõmmatakse juba pottide-pannide tasapinnal ära.

Foto: Sergei Zjuganov

 

Sahtlid: ühe maailma sees peitub veel üks, suur ja tugev
Pealtnäha on köögikapil vaid suured sahtlid. Suure sahtli avanedes aga tulevad välja väikesed sahtlid. Potid-pannid suurtesse sahtlitesse, väikesed esemed väikestesse. Sahtlisiinid on ülitugevad, heavy-duty tarindite kandevõime on 70 kg. Istu või ise sahtlisse!

 

Ainulaadse dekoratiivlahendusega kapiuksed
Osa köögimööblist saab varjata suurte ustega, mida saab avada, lükates uksed küljele. Erinevad materjalid (tammepuit, kivispoon, polümeerkate ja metalliseeritud alumiinium) moodustavad ainulaadse mosaiigi.

Foto: Sergei Zjuganov

 

Fassaad, kus puidu muster ei katke
Köögikappide fassaadil on sahtlite paigutamisel hoolikalt jälgitud  puusüü (mustri) terviklikkust. Sealt, kus puidu muster ühel sahtlil lõpeb, läheb see kõrvalsahtlil sujuvalt edasi.

 

Meediasein
Elutoas jätkab köögimööbli stiili konsoolne meediakapp-telerialus koos tagaseinaks maskeerunud kivispooniga kaetud kapiga. Märkamatud uksed avanevad vajutamise peale erinevate osadena. Kogu teleritagune sein kuni laeni on kasutatud ära erinevate elutoas vajalike esemete hoidmiseks. Et teler ja kõlarid ära ei vajuks, on konsool kinnitatud seina külge spetsiaalsete titaanpoltidega

 

 

** ** **

Lisa 1

Joel Volkov: olen Aunmani kõige keerulisem klient

Kui me räägime premium-toodetest laiemalt, siis eksklusiivsetest materjalidest palju enam tähendab see teistsugust, väga teadlikku klienti. Et selline klient on reeglina nõudlik enese vastu, on ta nõudlik ka kõigi teiste vastu. Tihti teeb selline klient enesele asja lõpuni selgeks ning teab, mida tahab. Investeering on suur, sellesse ei suhtu keegi ükskõikselt.

Köögimööblit tellides olin ise just selline klient. Oli vaidlusi, oli ka hetki, kus me Anneliga otsisime mõne lahenduse maailmast üles ja soovitasime Aunmanil seda katsetada.

Aunmani inimeste  tunnustuseks pean ütlema, et nad on kiired õppijad. Mitmed lahendused olid väga keerulised, nagu näiteks suured mosaiik-uksed köögis või meediasein elutoas, kus tehnoloogid ja paigaldaja suutsid sobiva lahenduse käigupealt välja töötada. Müts maha nende meeste ees!

Välja tuli ilus asi – ja see on peamine argument, miks oma koju otsustasime edasi elama jääda. Elukvaliteet tõusis igas aspektis. Kui võimalik, siis ma nüüd isegi töötan vahel kodus.