TitanCeram valamud – selle kevade trend

Villeroy & Boch, keraamiliste valamute valmistaja aastast 1748, on jätkuvalt uuenduste lainel. Sel kevadel on pandud märksa suuremat rõhku TitanCeram valamutele. Miks? Lühike vastus kõlab nõnda:  see on ilus ja elegantne; see on moodne; see on vastupidav ja praktiline.

TitanCeram – nagu nimigi ütleb –  on keraamikasegu, millele on lisatud titaani. Sellest materjalist on tehtud aastaid tugevaid ja vastupidavaid kööginõusid, nüüd on see materjal  kasutusel ka valamute valmistamisel.

TitanCeram’il on võrreldes klassikalise keraamilise valamuga mitmeid eelised: see materjal võimaldab disainida  valamule konkreetsed, selged ja teravad nurgad, sirged seinad, täpsed kontuurid. Seinad saavad olla õhemad, samas  tugevust kaotamata.

Teiseks on TitanCeram , nagu ka kõik keraamilised valamud, kuumakindel. Sellele võib südamerahuga asetada tulise kastruli. Materjal on ka kõrge kriipimiskindlusega ning hügieeniline. Tänu CeramicPlus pinnatöötlusele muutub pind lüofoobseks (rasva/õli-tõrjuvaks) ning hüdrofoobseks (vett-tõrjuvaks).

Valamut on lihtne puhastada , sest  vesi ja mustus ei jää pooridesse pidama.

TitanCeram hind on küll tavakeraamikast kallim, aga üldjuhul mitte rohkem kui kolmandiku.

Peatselt saab uusi TitanCeram valamuid näha ka Aunmani salongis.  Ühtlasi saab ka tutvuda teiste Villeroy & Bochi uuendustega. Nii saab nüüd valamule lisada  põhjaventiili katte. See on väga praktiline, võimaldades näiteks puhkuse ajaks valamu äravoolu sulgeda. Lisaks annab see valamule esteetilise välimuse. Ka on nüüdsest olemas kahe kausiga valamute jaoks roostevabast terasest nõrutusalused, mis on väga sobilikud puu- ja juurviljade pesemiseks. Varasemalt olid need restid tehtud plastist. Ning kui valamu segisti jääb ette kapiuksele või aknale, siis on olemas  variant, mida saab kerge vaevaga lihtsalt eest ära tõsta.

Ning juba ammu ei ole Villeroy & Bochi valamud valged või tumehallid. Näiteks päikesekollane ja kesköösinine valamu toovad kööki tugevad ja julged värvid. Kes soovib aga õrna siidjat kardinamustrit meenutava dekooriga valamut – ka see on võimalik.  

Uus põhjaventiili kate

Millega arvestada köögi- ja vannitoakeraamika ostmisel

Villeroy & Bochi projektijuht Mihkel Tamm annab mõned soovitused, mida silmas pidada, kui oled valiku teinud keraamilise valamu kasuks.

  • Villeroy & Bochi keraamilistel köögivalamul on sõltuvalt sarjast kolm paigaldusviisi: see uputatakse tööpinda nii, et servad toetuvad selle peale, või freesitakse tööpinda serv  nõnda, et valamu jääb tööpinnaga tasa. Kolmas variant on paigaldada valamu tööpinna alla. Kõigil neil juhtudel tasub valamu auk lõigata mitte ennem, vaid siis, kui valamu on olemas –  valamu järgi. Sest ehkki tehastes on vormid täpse mõõduga,  on tegemist „elusa“ materjaliga: iga valamu „kahaneb“ ahjus veidi  
  • Igas asi käib kodus oma kohale. Sageli ostavad inimesed, nähes hea hinnaga ilusat kvaliteetse tootja valamut, selle ära ning paigaldavad kööki. Ning pärast on pettunud, kui mõne aja pärast tekivad valamusse mõrad. Siis selgub, et kööki paigaldati vannitoa jaoks mõeldud valamu, mis  kööki ei sobigi. Köögikeraamika on tugevamast materjalist ning sellele tehakse eraldi pinnatöötlus.
  • Keraamikast valamusse saab põhimõtteliselt segisti augu ise lüüa, kuid inimesel endal ei soovita seda teha, sest väga suur oht on valamu ära rikkuda. Seetõttu tuleks läbi mõelda ja juba valamu tellimisel öelda, kuhu soovitakse segisti paigaldada.
  • Keraamilise valamu puhastamiseks piisab  niiskest lapist ja tavapärase nõudepesuvahendist. Vältida tuleb abrasiivseid puhastusvahendeid.