Novy InTouch tehnoloogia: lõpp näpujälgedele õhupuhastil!

Köögitehnika õpib tänapäeval suhtlema täiesti uuel viisil – nii teiste seadmete kui ka inimesega

Belgia Novy premium-õhupuhastid olid seni hinnatud peamiselt töökindluse, väärt disaini ja madala mürataseme poolest. Nüüd on Novyl taas midagi toredat pakkuda – nimelt InTouch funktsioon. See tähendab, et ka õhupuhastit saab nüüd mugavalt induktsioonpliidi plaadilt sisse lülitada ja juhtida. Tõepoolest, ei enam mingeid rasvaseid näpujälgi õhupuhastil! Peaaegu kõigil uutel Novy induktsioonpliidi plaatidel on see võimalus sisse ehitatud.

Kokkajale tähendab see eelkõige suuremat kasutusmugavust. Kõik nupud on ühes kohas käeulatuses, kõik on intuitiivne ja praktiline. Ning mis on veel oluline – see funktsioon paigaldamisel lisatööd juurde ei too. Täiendavaid juhtmeid pole vaja vedada, sest pliidiplaat ja õhuvõtja suhtlevad omavahel raadiolainete abil. Kes soovib aga õhupuhastit tugitoolis istudes kaugjuhtimispuldi kaudu, see saab seda teha. Või siis nutitelefoni kaudu, laadides alla vastava äpi.

 

 

„Kuulav“ köök

Novy pliidiplaat ja õhupuhasti, mis on omavahel Bluetooth-tehnoloogia abil ühendatud, on tegelikult näide uut kontseptsiooni järgivatest köögiseadmetest, mis omavahel suhtlevad. Juba kuue aasta eest täiendas Belgias asuv ettevõte oma know-how’d traditsiooniliste oskuste kõrval ka IoT (Internet of Things, asjade internet)  ja suurandmete alal, et kuuluda omal alal maailmas innovatsiooniliidrite sekka. Lähiaastail näeme siin kindlasti uusi põnevaid arenguid. Ja kui lisada juurde hääletuvastus, siis on siin piiriks ainult fantaasia.

Kui veel mõnikümmend aastat tagasi nägime näiteks hääle abil juhitavat valgustust ja köögitehnikat peamiselt Bondi-filmides, siis tänu erinevate koduassistentide ilmumisele nagu Apple’i Siri, Amazoni Alexa ja Microsofti Cortana, on ainult aja küsimus, kui kogu köögitehnika hääle abil juhtimine muutub igapäevaseks.

Sellele trendile on hoogu juurde andnud ka inimeste spontaanne käitumisviis. Selgus, et kui inimesed juba Amazoni Alexa koju ostsid, panid nad selle väga sageli just kööki. Aga praegu on need seadmed veel alakasutatud. Nad panevad küll tööle nutipistikuid, -lüliteid ja termostaate. Ent kui mugav oleks muna keema pannes hõigata näiteks Amazon Echo Dot’ile, et hoiata, kui viis minutit on läbi. Või lülita pliit ise välja, kui olen parajasti duši all. Ja kui tore on panna virtuaalset koduabilist retsepte otsima ja ette lugema (või saatma neid nutitelefoni). Rääkimata sellest,  kui mugav on tugitoolist hõigata, et pane praeahju grillrežiim tööle! Ja Alexa panebki.

Ei ole kahtlustki, et juba lähiaastail muutub just köök tehnoloogiahuviliste jaoks üheks kõige populaarsemaks paigaks.

 

 

Lisainfot Novy mudelite kohta leiad siit: www.novy.com, www.novyeesti.ee

Novy köögitehnika hinnapakkumise ja lisainfo saamiseks kirjuta või helista: info@holberg.ee; tel: +372 5550 0630

Showroom: Aunman, Pärnu mnt 126, Tallinn.