Novy One õhupuhasti võitis Inglismaal prestiižika tooteinnovatsiooni auhinna

Belgia firma Novy, mille tooteid on Eestis võimalik tellida Aunmani salongis, pälvis oma Novy One õhupuhasti eest Inglismaal prestiižika disainiauhinna. Toode on igati tunnustust väärt – see kasvab välja otse pliidiplaadi keskelt, diskreetne disain peidab kuni 30% suuremat efektiivsust.

Novy One järgib hoolikalt puhaste, avarate ja diskreetsete köökide trendi. Selle asemel et õhupuhasti asuks kõrgel pliidi kohal, on siin pliidiplaat ja õhuvõtja omavahel intelligentselt ühendatud. Väljatõmbetorn asub induktsioonpliidi keskel ning tavaolukorras on see täiesti märkamatu. Kohe, kui aga asud kokkama, kerkib torn sujuvalt pliidist välja ning eemaldab efektiivselt lõhnad ja auru. Tänu sellele, et väljatõmme on viidud vahetult pottide ja pannide tasandile, on seade aurude ja lõhnade eemaldamisel 30% efektiivsem.*

Päevakangelane Novy One. Sellise auhinnaga pärjatud seadme saab igaüks Aunmani salongist ka koju või kontorisse tellida. Foto: Novy

Auhind professionaalide ajakirjalt

Auhind, mille Novy One pälvis, on Suurbritannias ihaldusväärne. See antakse välja igal aastal toodete eest, mis tõusevad innovatiivse disaini vallas esile ning mille valivad välja tunnustatud žüriiliikmed. Auhinna taga seisab ajakiri Designer Kitchen & Bathroom Magazine, mille lugejateks on köökide ja vannitubade sisustamisega seotud professionaalid.

Märkimisväärne on Novy puhul see, et alles jõudis ettevõte oma toodetega Suurbritannia turule siseneda, kui kohe auhinna sai. Seni olid firma sihtturuks Beneluxi maad, samuti eksporditakse tooteid Prantsusmaale, Itaaliasse, Hispaaniasse, Shveitsi, Saksamaale, Iirimaale, Norrasse, Rootsi, Taani, Poola, Tsehhimaale, Leetu ja nüüd ka Eestisse.

Samas ei olnud tegemist Novy One’i esimese tunnustusega. Aastal 2016 pälvis seade maailma ühe prestiižikaima Red Dot Award’i tootedisaini auhinna.

UK piirkonnajuht Owain Harrison (paremal) koos Designer Kitchen & Bathroom Magazine’i auhinna üleandja Claudia Winklemaniga. Foto: Novy.

Innovatiivne mõtlemine aastast 1965

Tänapäeva köögidisainis on näha üha selgemalt arengut avatud köökide ja köögisaarte suunas. Me soovime köökide planeerimisel üha suuremat vabadust. Novy vastab oma uudistoodetega sellele väga selgelt. Lisaks on Novy õhupuhastid ja pliidid lahendus neile, kes eelistavad köögis visuaalset rahulikkust ning soovivad hoida asju korras ka siis, kui parajasti valmistatakse sõpradega õhtusööki.

Novy on olnud innovaatiline ettevõte juba pikki aastakümneid. Esimene Novy õhupuhasti valmis Belgias aastal 1965 ning sellest ajast alates on firma eesmärgiks efektiivne õhueemaldus nii suurelt perimeetrilt kui vähegi võimalik. Kuid mitte ainult.

Mopeede ja mootorrattaid tootnud Novy tegi 1965. aastal hoopis kannapöörde ning hakkas tootma õhupuhasteid. Pildil on firma kõige esimene õhupuhasti. Nagu näha, oli toonane otsus hea nii ostjaile kui firmale endale. Foto: Novy.

Et vastata moodsa köögi vajadustele, töötas Novy välja oma filosoofia, mis põhineb disainil, kasutusmugavusel, vastupidavusel ning – VAIKUSEL. Novy arendas välja oma müravähendamise süsteemi, mis vähendas mootorimüra ja vibratsiooni absoluutse miinimumini. Tänu Novyle valitseb köökides rahu ja vaikus.

Kes sellise õhupuhasti juba endale muretseb, võib olla muretu: Novy lubab, et see kestab kogu eluaja.

* – Mõõtmistulemused põhinevad Novy voolavuse simulatsioonil, mida on võrreldud infoga teistest tootekataloogidest.

Loe lähemalt:
www.novyone.com