Ultramoodne kohtub klassikaga: Fenixi nanomatt-ukse ja tammepuidu kaunis sümbioos

Juba rohkem kui seitse aastat populaarsust kogunud Fenix nanomatt mööbliplaat on saanud Aunmani tehnoloogide ja disainerite koostööna ilusa täienduse – kombineerides seda tammepuiduga, omandab köögi- vannitoa ja esikumööbel moodsa ja samas ajatult elegantse välimuse.  

Kui Itaalia firma Arpa Industriale 2013. aastal Fenixi avalikkuse ette tõi, saavutas see materjal kohe ülemaailmse kuulsuse: nad olid suutnud osavalt ühendada mööblitootmise kaks trendi – mati pinna ja targa tehnoloogia. Nanotehnoloogia abil on materjali pind muudetud mitte matiks, vaid sõna otseses mõttes supermatiks. See loob siidja, et mitte öelda velvetise mulje. Ja seda kõigi värvitoonide puhul, mida tootja pakub, kokku 20 tooni. Ja seda nii horisontaal- kui vertikaalpindadele.

Ainulaadne luksuslik välimus ei ole kaugeltki Fenixi ainus eelis. Et materjali valguspeegelduvus on äärmiselt madal, ei läigi see vastu valgust ning on silmale mugav vaadata. Samas on materjal vastupidav UV-kiirgusele, mis tähendab, et Fenixist tehtud mööblit ei pea kardinate abil päikesevalguse eest peitma. 

Uue põlvkonna akrüülvaikude tahkeks muutmisel kasutatakse erilist elektronkiirte tehnoloogiat. Tänu sellele tõrjub Fenix nanomatt võrreldes teiste pinnakatetega märksa paremini näpujälgi. See eelis tuleb esile just tumedamate toonide korral, mis näpujälgi rohkem välja näitab. Nii et väikeste lastega peredele on see hea uudis. Tänu sellele, et Fenoxi väliskiht on mittepoorne, püsib see regulaarse hoolduse korral aastaid heas korras.

Populaarne Fenix Nano matt sai Aunmanis ilusa täienduse.


Populaarne Fenix Nano matt sai Aunmanis ilusa täienduse.

Materjal tundub puudutades pehme ja soe, samas on sel kõrgendatud kriimustuskindlus. Tõsi, kriimutaluvusel on siiski piirid. Erinevalt graniit-tööpinnast ei tohi sellel noaga sibulat hakkida. Kui mõni kriim kasutuse käigus siiski tekib, saab selle välja triikida… tavalise triikraua abil! Tõepoolest, puhtale pinnale pannakse valge köögipaber ning triigitakse ettevaatlikult läbi paberi pinda seni, kuni kriimustus hajub. 

Nüüdseks on ettevõte Fenixi baastehnoloogiat edasi arendanud ning Fenix Bloom lahenduse puhul on vähendatud oluliselt fenoolide sisaldust, kasutusele on võetud puidu üks koostisosa ligniin. Arvatakse, et just see looduslik polümeer võib tuleviku keemiatööstuses asendada suures osas naftat. 

Fenix kombineeritud tammepuiduga

Fenix on andnud palju inspiratsiooni ka disaineritele-sisekujundajatele. Aumnani mööblidisainerid ja tehnoloogid töötasid välja variandi, kus Fenixiga kaetud uksed on kombineeritud tammepuiduga. See on suurepärane lahendus neile, kes soovivad oma köögimööbli juures näha naturaalset puitu, kuid ei soovi siiski kogu mööblit puidust teha. Ainulaadseid uksetüüpe on esialgu kaks: freesitud spoonist käepidemetega variant ning ilma. Samuti on võimalik puitu kombineerida kõigi Fenixi värvitoonidega, mida on valikus üle kümne. Just ultramoodsa Fenix-nanomati ja naturaalse puidu kombineerimine annab kaasaegse, aga samas aastaid kestva ilusa tulemuse. 

Freesitud käepidemetega versioon


Freesitud spoonist käepidemega uksetüüp

Nii nagu kogu Aunmani brändi all valmiv köögi-, vannitoa- ja esikumööbel, on ka Fenixist tehtud mööbel täiesti veekindel: Aunman kasutab nii mööbli karkassi kui uste kantimisel innovaatilist PUR tehnoloogiat, mis ühelt poolt tagab selle, et niiskus ei pääse mööblit kahjustama, lisaks näevad ühenduskohad ka esteetiliselt nauditavad välja. 

See on uus klassika, mis väärib oma silmaga vaatamist!

Ainulaadse materjalikollektsiooniga saab tutvuda Aumnani esindussalongis Tallinnas, Pärnu mnt 126.