Ajatu köök, millele on lisatud veidi ajaloohõngu

Selle imearmsa köögi valmimislugu jagab sisearhitekt Irene Press

Siin on tegemist klassikalises stiilis köögiga, üsna ajatu disainiga. Uksed on värvitud profiiluksed.
Emotsiooni muudab see, milline toon ustele valida. Kui uksed oleksid näiteks hallid, võiksime öelda, et tegemist on skandinaavialiku köögiga. Kui valged, siis inglise stiiliga. Antud juhul aga annab roheline sellele köögile pisut slaaviliku lähenemise.

Tööpinnaks on kõrgsurvelaminaat tamme imitatsiooniga. Kõrgsurvelaminaat on näiteks puitpinnaga võrreldes hooldusvaba. Kui on soov näha kodus puidumustriga  köögi töötasapinda, aga samas ei ole tahtmist tegeleda puitpinna hooldusõlitamisega (tavaliselt kaks korda aastas), siis on puitimitatsiooniga kõrgsurvelaminaat hea alternatiiv.
Korpus on melamiinist (jällegi puitimitatsiooniga).

Korpus on puitimitatsiooniga melamiinist ja tööpinnaks on kõrgsurvelaminaat tamme imitatsiooniga

Valgustid on värvitoonilt soojad valged, seda selleks, et oleks kodusem tunne.
Tehnika sai valitud sooviga tuua sisse pisut ajaloohõngu. Teine eesmärk, mida silmas pidasin, on näidata ka n-ö suure ahju võimalikku integreerimist. Integreeritud ahi on tavapärasest laiem. Kui tavapäraselt on ahjud laiusega 60 cm, siis antud ahi oli oma 20-30 cm laiem.

Tehnika sai valitud sooviga tuua sisse pisut ajaloohõngu.

Selle köögi lemmikuim detail mu enda jaoks on valamu. Ise köögis toimetades olen varem kokku puutunud sellega, et ahjupannidega pean jooksma vannituppa duši alla, sest mujal ei ole neid lihtsalt suuruse tõttu võimalik pesta. Villeroy&Bochi valamu on tõeliselt hea mahutavusega, mugava sügavusega ja hästi puhastatav –  nii et super! :)

Villeroy&Bochi valamu on tõeliselt hea mahutavusega, mugava sügavusega ja hästi puhastatav