7 võimalust, kuidas anda vannitoale ja köögile uus hingamine… vinüültapeedi abil

Prantsusmaal vägagi levinud vinüültapeet  väärib suuremat tähelepanu meilgi. See on lihtne viis, kuidas muuta köök ning vannituba rõõmsaks ja põnevaks. Vinüültapeet on õigusega muutunud tänapäeval üheks oluliseks disainielemendiks, ütlevad Scandinavia tapeedisalongi spetsialistid.

Vinüültapeet, nagu nimigi ütleb, on kaetud tugeva vinüülikihiga, tänu millele kannatab materjal niiskust, veepritsmeid ning harjaga pesemist. Seetõttu sobib see tapeet eeskätt kööki ja vannituppa. Tallinnas pea 20 aastat tegutsenud Scandinavia tapeedisalongis saab sirvida ligi pooltsadat vinüültapeetide kataloogi, mille näidised – mida on kokku tuhatkond! – pärinevad Prantsuse tootjailt CASADECO ja CASELIO.

Valikud on väga erinevad – alates linnukestest oksal ning lõpetades roosa lillemustri ja vanade kapiuste imitatsiooniga.  Kõige trendikamad ongi tänapäeval vinüültapeedid, mis imiteerivad kahhelplaate,  värvitud või krohvitud seinu, aga ka metalli ja  nahka.

Euroopas on levimas trend, kus vinüültapeediga et kaeta kogu ruumi, vaid näiteks ainult üks sein. See annab ruumile hoopis teise hingamise.  Kuidas tapeediga ruumis mängida, selleks pakuvad ideid kataloogid.  

Nagu ütles Scandinavia tapeedisalongi sisekujundusnõustaja Meeli Int, on paigaldamine lihtne. Tegemist on moodsa fliispõhjal tapeediga, mida ei pea enam liimiga kokku tegema. Liim kantakse hoopis seinale, seega pole tapeedi paigaldamiseks enam vaja poolt tuba tühjaks teha. Parim aluspind vinüültapeedi jaoks on sile värvitud sein. Kui on õige liim ja paigaldus, on tulevikus vinüültapeeti ka lihtne maha võtta.

Siiski tuleb arvestada, et tegemist ei ole nn hingava tapeediga. Seetõttu ei soovitata puumajades, kus seinad hingavad, seda tapeeti kasutada. Ka vannitoas ja köögis, kuhu vinüültapeet pannakse, peaks olema korralik ventilatsioon ja värske õhu juurdepääs. Ka ei ole vinüültapeet selleks mõeldud, et seda otse vanni  kõrvale või dušinurka kleepida.

Rääkides hinnast ja materjalikulust, siis vinüültapeedi ühe rulli hind jääb 40 euro kanti. Mustriga tapeedi puhul saab ühest rullist keskmiselt 3 tapeedipaani. See tähendab, et üks tapeedirull katab maast laeni 1,59 meetrit seina. 

Kes ei ole oma oskustes kindel, saab tellida paigaldaja. Aga et paigaldustöö on muutunud võrreldes varasemaga võrratult lihtsamaks, saab iga inimene sellega ka ise hakkama. Vinüültapeedi tellimisel tuleb ainult arvestada, et pärast tellimuse esitamist jõuab tapeet Prantsusmaalt kohale keskmiselt kolme nädalaga.

Järgnevalt 7 näidet, kuidas vinüültapeet aitab kodus meeleolu luua.

Kiviplaat


Kivisein


Krohv


Nahk


Puit


Terrazzo


Uksed


Vannituba

info@tapeet.ee